Reformowani w Kanadzie, USA i Szkocji wspomniają papieża
- 4 kwietnia, 2005
- przeczytasz w 2 minuty
Kościoły ewangelicko-reformowane w Kanadzie, USA i Szkocji wspominają papieża i łączą się w modlitwie z katolikami na całym świecie. Specjalne oświadczenia wydali m.in. liderzy Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (USA), Kościoła Szkocji, Zjednoczonego Kościoła Kanady.W swoim oświadczeniu prezydent United Church of Christ, ks. John Thomas napisał m.in., że “stoimy z naszymi modlitwamy przy katolikach na całym świecie, gdy opłakują odejście papieża Jana Pawła II, przywódcy Kościoła Rzymskokatolickiego przez ponad ćwierćwiecze. Wielebny […]
Kościoły ewangelicko-reformowane w Kanadzie, USA i Szkocji wspominają papieża i łączą się w modlitwie z katolikami na całym świecie. Specjalne oświadczenia wydali m.in. liderzy Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (USA), Kościoła Szkocji, Zjednoczonego Kościoła Kanady.
W swoim oświadczeniu prezydent United Church of Christ, ks. John Thomas napisał m.in., że “stoimy z naszymi modlitwamy przy katolikach na całym świecie, gdy opłakują odejście papieża Jana Pawła II, przywódcy Kościoła Rzymskokatolickiego przez ponad ćwierćwiecze. Wielebny Thomas nazwał papieża Jana Pawła II osobą o “głeboko duchowym przywiązaniu do pokoju i osobę o głębokim zaangażowaniu na rzecz dobra tego świata” oraz dodał, że Jan Paweł II “był inspirację dla wielu młodych ludzi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz rzymskokatolickiej rodziny.”
Pastor Peter Short, moderator United Church of Canada, w liście kondolencyjnym przesłanym na ręce kanadyjskiej konferencji biskupów napisał m.in.: “Zjednoczony Kościół Kanady dzieli ze swoimi siostramii braćmi rzymsko-katolikami na całym świecie głębokie uczucie straty po Janie Pawle II. (…) Był inspiracją dla ludzi wiary poprzez swoją odwagę i siłę zarówno w chorobie jak i śmierci. Ofiarujemy nasze szczere modlitwy za rodzinę rzmyskich katolików, gdy ta opłakuje odejście swojego ukochanego Papieża. Dziękujemy za jego wspaniałe oddanie i wierne świadectwo łaski i miłości Boga objawionej przez Jezusa Chrystusa.”
W dość osobistym i długim przesłaniu Pani Moderator Kirk of Scotland, choć nie kryjąc pewnego rozczarowania spowolnieniem postępu dialogu ekumenicznego w ostatnich latach, napisała m.in.: „Nawet w ostatnich latach gdy stan jego zdrowia pogorszył się, Jan Paweł II stał się symbolem przesłania Chrześcijaństwa, że siłę można odnaleźć w słabości.”