Wzorcowy ekumenizm
- 7 września, 2004
- przeczytasz w 1 minutę
Kardynał Walter Kasper uważa, że „dialog ekumeniczny Kościołów chrześcijańskich powinien być wzorem nie tylko dla pokojowych relacji między wspólnotami religijnymi, ale i dla innych dziedzin życia”. Kardynał Kasper wystąpił na 18. spotkaniu z cyklu “Ludzie i religie”, które realizowane jest przez rzymską Wspólnotę św. Idziego w Mediolanie. “Mimo wszystkich różnic Kościoły mogą przez wzajemne relacje stać się wzorem i znakiem pokoju oraz pojednania dla innych” — powiedział kard. Jego […]
Kardynał Walter Kasper uważa, że „dialog ekumeniczny Kościołów chrześcijańskich powinien być wzorem nie tylko dla pokojowych relacji między wspólnotami religijnymi, ale i dla innych dziedzin życia”.
Kardynał Kasper wystąpił na 18. spotkaniu z cyklu “Ludzie i religie”, które realizowane jest przez rzymską Wspólnotę św. Idziego w Mediolanie. “Mimo wszystkich różnic Kościoły mogą przez wzajemne relacje stać się wzorem i znakiem pokoju oraz pojednania dla innych” — powiedział kard. Jego zdaniem właśnie w tym miejscu powinno koncentrować się sedno dialogu ekumenicznego.
Kardynał Kasper zwrócił również uwagę na to, iż dialogu ekumenicznym poruszane są nie tylko problemy teologiczne, czy etyczne, lecz także stosunek Kościołów do postmodernistycznego świata. “Chrześcijanie zastanawiają się także nad problemem, jak wyeliminować przypadki fundamentalizmu nie naruszając liberalnych zasad, czy też jak ustosunkować się do światowych tendencji w prowadzeniu polityki uwzględniającej interesy narodowe” – powiedział kard. Kasper.