Jubileusz ekumenicznego TWR Polska
- 4 marca, 2004
- przeczytasz w 2 minuty
W sobotę, 28 lutego 2004 r., w siedzibie Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe z okazji dziesiątej rocznicy powstania ekumenicznego Trans World Radio Polska. Na spotkaniu przedstawiono światową i polską działalność TWR, zespół ludzi pracujących w studio i ich kontakty z radiosłuchaczami, a także plany TWR na przyszłość. TWR Polska zostało powołane do współpracy z Kościołami w celu masowej ewangelizacji w polskim obszarze językowym. W chwili obecnej w studiach […]
W sobotę, 28 lutego 2004 r., w siedzibie Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe z okazji dziesiątej rocznicy powstania ekumenicznego Trans World Radio Polska.
Na spotkaniu przedstawiono światową i polską działalność TWR, zespół ludzi pracujących w studio i ich kontakty z radiosłuchaczami, a także plany TWR na przyszłość.
TWR Polska zostało powołane do współpracy z Kościołami w celu masowej ewangelizacji w polskim obszarze językowym. W chwili obecnej w studiach w Polsce i w studiu w Londynie nagrywane są co tydzień 24 polskojęzyczne programy biblijne. Są one emitowane (od roku 1962 nagrywane na emigracji, a od roku 1992 w Polsce) na falach średnich, krótkich oraz od czterech lat w systemie satelitarnym ASTRA i w Internecie.Podstawowym programem jest “Wędrówka przez Biblię” — pięcioletni cykl studium całego Pisma Świętego. Współpraca z Kościołami opiera się na Manifescie z Manili i Konwencji z Lozanny. Celem TWR jest oddziaływanie na niewierzących lub zagubionych w obszarze ewangelizacji podstawowej, w celu przywrócenia ich Kościołowi. W programach nie wskazuje się na odrębności teologiczne — pozostawiając decyzję konfesyjną słuchaczowi.
W skład Zarządu Honorowego Stowarzyszenia (w takiej formie prawnej działa TWR Polska) wchodzą obecnie w Polsce: ks. bp. senior Jan Szarek (Kościół Ewangelicko-Augsburski), ks. bp Janusz Jagucki (Kościół Ewangelicko-Augsburski), ks. bp. senior Zdzisław Tranda (Kościół Ewangelicko-Reformowany), ks. bp Marek Izdebski (Kościół Ewangelicko-Reformowany), prezb. Konstanty Wiazowski (Kościół Chrześcijan Baptystów), ks. rektor Adam Kleszczyński (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), em. dyr. Barbara Enholc-Narzyńska (Towarzystwo Biblijne w Polsce), Michał Januszkiewicz (Evangeliums Rundfunk, Niemcy), George D. Cooper (Zarząd Trans World Radio w Europie, dyrektor na Europę Centralną) oraz Mirosław Dulęba (Przewodniczący Stowarzyszenia).Stowarzyszenie Chrześcijańskie “Impuls” Trans World Radio Polska jest organizacją typu non-profit, której wpływy pochodzą głównie z darowizn, akcji promocyjnych i akcji informacyjnych.
Źródło: www.luteranie.pl