Koedukacyjny klasztor katolicki
- 13 grudnia, 2005
- przeczytasz w 1 minutę
Mieszane klasztory i zgromadzenia mogą stać rozwiązaniem problemu powołań do życia zakonnego. Tak uważają członkowie Franciszkańskiego Bractwa Betania, które w Rzymie otworzyło pierwszy koedukacyjny dom zakonny. Przełożony Bractwa Betania uważa, że mężczyźni i kobiety tworzą razem silną i pozytywną energię. Obecnie we wspólnocie znajduje się 14 sióstr i 3 braci. Kobiety i mężczyźni mieszkają w domu położonym w nowoczesnej dzielnicy Rzymu w oddzielnych pokojach i spotykają się codziennie podczas […]
Mieszane klasztory i zgromadzenia mogą stać rozwiązaniem problemu powołań do życia zakonnego. Tak uważają członkowie Franciszkańskiego Bractwa Betania, które w Rzymie otworzyło pierwszy koedukacyjny dom zakonny. Przełożony Bractwa Betania uważa, że mężczyźni i kobiety tworzą razem silną i pozytywną energię.
Obecnie we wspólnocie znajduje się 14 sióstr i 3 braci. Kobiety i mężczyźni mieszkają w domu położonym w nowoczesnej dzielnicy Rzymu w oddzielnych pokojach i spotykają się codziennie podczas posiłków, i na modlitwach.
Większość członków wspólnoty ma wykształcenie uniwersyteckie. Do wspólnoty nie wstąpili z powodu braku sukcesów we wcześniejszym życiu. Jedna z zakonnic była mistrzynią karate, inny zakonnik — odnoszącym sukcesy zawodnikiem baseballowym oraz ekonomistą w dużej firmie. Najmłodszy z zakonników ma 33 lata. Siostry i bracia chodzą w szarych habitach, w domu wspólnoty jest telewizor i video, można też korzystać z telefonów komórkowych.