“Nasze spotkania z Bogiem” — nowość wydawnicza
- 30 listopada, 2005
- przeczytasz w 2 minuty
Z przyjemnością informujemy, iż Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej wydało nowy podręcznik do nauczania religii prawosławnej pt. „Nasze spotkania z Bogiem”. Jest to pierwsza część składającego się z dwóch książek — dla ucznia i podręcznika metodycznego- zestawu przeznaczonego dla dzieci w wieku 8–11 lat. Podręcznik do druku przygotowały doświadczone katechetki – matuszki Mirosława Pietkiewicz i Walentyna Makal, a owoc ich pracy został wydatnie wsparty przez mężów – o. Piotra Pietkiewicza […]
Z przyjemnością informujemy, iż Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej wydało nowy podręcznik do nauczania religii prawosławnej pt. „Nasze spotkania z Bogiem”. Jest to pierwsza część składającego się z dwóch książek — dla ucznia i podręcznika metodycznego- zestawu przeznaczonego dla dzieci w wieku 8–11 lat.
Podręcznik do druku przygotowały doświadczone katechetki – matuszki Mirosława Pietkiewicz i Walentyna Makal, a owoc ich pracy został wydatnie wsparty przez mężów – o. Piotra Pietkiewicza i o. protodiakona dr. Jarosława Makala, jak też kilka innych osób.
Wyjątkowość podręcznika, w porównaniu z innymi wydaniami związanymi z nauczaniem religii prawosławnej w polskich szkołach, a obecnymi już na naszym rynku wydawniczym, wynika z kilku powodów.
Najważniejszym z nich wydaje się być bardzo starannie dobrana tematyka poszczególnych jednostek lekcyjnych, oraz wyjątkowo dopracowana oprawa graficzna: w całości kolorowy podręcznik w formacie A4, o objętości 112 stron jest bogato ilustrowany. Stanowi to dobrą podstawę do tego, aby wyrazić nadzieję, że podręcznik zostanie przychylnie przyjęty zarówno przez nauczycieli religii, jak i najmłodszych, do których książka jest skierowana. Dodatkowym „bonusem” będzie zapewne również cena książki (hurtowa u wydawcy – 9 zł, detaliczna – 11 zł).
Ponieważ podręcznik obejmuje materiał przeznaczony dla dzieci grupy wiekowej 8–11 lat, wydaje się, że najwięcej odbiorców znajdzie on w diasporze, gdzie katecheci w ramach jednej grupy klasowej często zmuszeni są do pracy z dziećmi w różnym wieku.