- 8 września, 2015
- przeczytasz w 2 minuty
Konwertyci z islamu, którzy przyjęli chrześcijaństwo, skrytykowali luterańskiego biskupa Bawarii za poświęcanie wiarygodności Ewangelii.
Konwertyci krytykują biskupa
Konwertyci z islamu, którzy przyjęli chrześcijaństwo, skrytykowali luterańskiego biskupa Bawarii za poświęcanie wiarygodności Ewangelii.
Prezes Rady Ewangelickiego Kościoła Niemiec i jednocześnie zwierzchnik Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Bawarii bp Heinrich Bedford-Strohm zgodził się zasiadać w kuratorium powstającego w Monachium Centrum Islamskiego.
W imieniu wszystkich konwertytów chciałbym powiedzieć, że to poświęcanie wiarygodności Ewangelii i wymierzony nam policzek –powiedział agencji idea Nassim Ben Iman, chrześcijański misjonarz, skrywający prawdziwą tożsamość w obawie o swoje bezpieczeństwo. – Jestem zdumiony zachowaniem biskupa krajowego, rozczarowany i przerażony – dodał.
Według misjonarza, biskup chce współpracować z przedstawicielami religii, która przewiduje karę śmierci za odstępstwo od islamu. Takie wartości jak demokracja, wolność i prawa człowieka nie są do pogodzenia z islamem – przekonuje i przypomina, że muzułmanom wolno stosować tzw. zasadę Takijja, a więc ukrywania prawdziwych zamiarów/poglądów, jeśli to ma służyć propagowaniu islamu lub uchronić przed prześladowaniem. Nassim Ben Iman nie szczędzi biskupowi gorzkich słów:
Wsparcie Bedforda-Strohma dla centrum pokazuje, że nie tylko łatwowierni i źle poinformowani chrześcijanie padają ofiarą tej kłamliwej taktyki, ale także wysokiej rangi przedstawiciele Kościoła.
Decyzja biskupa spotkała się z krytyką części środowisk kościelnych, ale nawet ewangelikalni chrześcijanie nie są w tej sprawie zgodni. Gest biskupa wsparło kierownictwo Aliansu Ewangelicznego, a koalicja konserwatywnych parafii luterańskich nazwała bezczelnością.
Sam bp Bedford-Strohm napisał na swoim profilu na Facebooku, że chce wspierać te siły w lokalnym islamie, które przyznają się do wartości zapisanych w niemieckiej konstytucji oraz pokojowe współistnienie obydwu religii.
Bawarski biskup luterański od lat angażuje się w rozmowy muzułmańsko-chrześcijańskie. Wraz z rzymskokatolickim arcybiskupem metropolitą monachijskim, kardynałem Reinhardem Marxem, uczestniczył w powitaniu nowych uchodźców na dworcu głównym w Monachium. Kościół luterański w Bawarii zobowiązał się do zbudowania do końca 2016 roku 100 mieszkań dla imigrantów, którzy uzyskają status uchodźcy w RFN.