Luteranie z pomocą dla ofiar przemocy
- 8 marca, 2006
- przeczytasz w 2 minuty
26 lutego uroczyście otworzono i poświęcono Słowem Bożym Punkt Konsultacyjny Poradnictwa Rodzinnego Przeciw Przemocy, prowadzony przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Ma on nieść pomoc osobom, które padły ofiarą przemocy domowej, jak również pracować ze sprawcami przemocy. Poświęcenie poprzedziło uroczyste nabożeństwo w warszawskim kościele św. Trójcy. W jego trakcie bp Ryszard Bogusz, zwierzchnik luterańskiej Diakonii, powiedział w kazaniu m. in.: “Biblia wyraźnie pokazuje, że znakiem wyróżniającym chrześcijanina jest […]
26 lutego uroczyście otworzono i poświęcono Słowem Bożym Punkt Konsultacyjny Poradnictwa Rodzinnego Przeciw Przemocy, prowadzony przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Ma on nieść pomoc osobom, które padły ofiarą przemocy domowej, jak również pracować ze sprawcami przemocy.
Poświęcenie poprzedziło uroczyste nabożeństwo w warszawskim kościele św. Trójcy. W jego trakcie bp Ryszard Bogusz, zwierzchnik luterańskiej Diakonii, powiedział w kazaniu m. in.: “Biblia wyraźnie pokazuje, że znakiem wyróżniającym chrześcijanina jest jakość jego związków z ludźmi w społeczeństwie, Kościele i w rodzinie. Duch Chrystusowy objawia się miłością i akceptacją, dążeniem do wspierania innych, a nie do wykorzystywania i krzywdzenia. (…) Odnoszenie się do innych w sposób ignorujący te prawdy jest pogwałceniem ich człowieczeństwa oraz godności istot stworzonych i odkupionych przez Boga. Biblia mówi także o osobistej odpowiedzialności chrześcijan za ochronę świątyni ciała przed zbezczeszczeniem, ponieważ ciało człowieka jest miejscem zamieszkania Boga. Niestety, również w wielu chrześcijańskich domach używa się przemocy. Nie wolno tego tolerować. Przemoc dotkliwie rani tych, którzy jej ulegają, nierzadko powodując u nich długotrwałe wypaczenie obrazu Boga i bliźniego. Jestem przekonany, że w tej kwestii na Kościele spoczywa wielka odpowiedzialność. Kościół nie może chować głowy w piasek i pozostawić sprawy organom ścigania lub innym odpowiedzialnym za bezpieczeństwo instytucjom”.
Punkt Konsultacyjny Poradnictwa Rodzinnego Przeciw Przemocy mieści się w warszawskim biurze Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Miodowej 21. By zapewnić osobom do niego przychodzącym swobodę i prywatność, posiada odrębne wejście od dziedzińca. Z punktem można się też kontaktować poprzez adres mailowy – konsultacje@diakonia.org.pl, oraz czynny 7 dni w tygodniu numer telefonu 0 510 068 146, pod którym można umówić się na dłuższą rozmowę telefoniczną (numer stacjonarny: 022 8870 217) lub osobistą.
Źródło: www.luteranie.pl