Kościół Nowego Przymierza
- 3 marca, 2004
- przeczytasz w 2 minuty
W Lublinie zaczął niedawno swą działalność Kościół Nowego Przymierza. Jest on chrześcijańskim związkiem wyznaniowym, bliskim w swej doktrynie wyznaniom ewangelikalnym. Zajmuje określone stanowisko polityczne w różnych sprawach, a pod tym względem przypomina Kościół o charakterze narodowym, choć sami członkowie nie nazywają tak swego wyznania. Swój światopogląd prezentują w sposób zradykalizowany – odwołują się do mocnych sformułowań i radykalnych środków działania. W zeszłym roku KNP wydał swe oświadczenie w sprawie […]
W Lublinie zaczął niedawno swą działalność Kościół Nowego Przymierza. Jest on chrześcijańskim związkiem wyznaniowym, bliskim w swej doktrynie wyznaniom ewangelikalnym. Zajmuje określone stanowisko polityczne w różnych sprawach, a pod tym względem przypomina Kościół o charakterze narodowym, choć sami członkowie nie nazywają tak swego wyznania. Swój światopogląd prezentują w sposób zradykalizowany – odwołują się do mocnych sformułowań i radykalnych środków działania.
W zeszłym roku KNP wydał swe oświadczenie w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego, w którym UE nazywa się organizacja “opresyjną”, “systemem tłamszącym możliwości prawidłowego rozwoju Narodu Polskiego”, nowożytnym Imperium Rzymskim, którego polityka skierowana jest przeciw ludziom i Objawieniu. W dokumencie sprzed referendum czytamy, w niedzielę Kościół Nowego Przymierza zaprezentował swe stanowisko w sprawie płacenia podatków.
Oto tekst obu oświadczeń Kościoła Nowego przymierza w Lublinie:
Coraz nowe rzesze karierowiczów zacierają z nadzieją ręce na myśl o nowych, europejskich możliwościach. My z kolei zdecydowanie opowiadamy się za BOJKOTEM wyborów do europarlamentu. Oto nasze oficjalne stanowisko w tej sprawie:
Unię Europejską uznajemy za opresyjny, zaborczy system tłamszący możliwości prawidłowego rozwoju Narodu Polskiego. To tworzące się na naszych oczach superpaństwo, nowożytne Imperium Rzymskie, zwraca się w swych dążeniach zarówno przeciw ludziom, jak i Jezusowi Chrystusowi – Bogu Objawionemu.
Udział w europejskich wyborach jest formą uznawania tego tworu. Jedynym jasnym sygnałem, który możemy dać naszym władzom jest więc BOJKOT. Sprzeciwimy się w ten sposób rezygnacji z niepodległości naszego Państwa i manipulowaniu nami za pomocą telewizyjnej propagandy.
Oświadczenie w sprawie podatków
Zadaniem kościołów w życiu społeczno-politycznym jest walka o idee, nie o władzę. Decydujemy się zabrać głos w sprawie podatków głęboko przekonani, że zalicza się ona do sfery moralności i leży u podstaw bytu naszego Narodu.
Już trzy tysiące lat temu Bóg objawił światu do dziś aktualną prawdę o gospodarce: ”…kto ściąga wiele podatków, niszczy kraj” ( Księga Przypowieści Salomona 29.4). W czasach biblijnych ludzie dawali Bogu dziesięcinę. Dlaczego współczesne Państwo miałoby domagać się więcej?
Wzywamy naszych Rodaków i wszystkie siły polityczne Polski do przerwania spirali podwyższania przez kolejne “obniżki” danin marnotrawionych przez urzędniczy aparat. Niech łączna suma podatków ściąganych od obywateli nie przekracza 10% dochodów!
Wszyscy skarżą się, że kapitał ucieka do tzw. “rajów podatkowych”. Niech ktoś poda jeden sensowny argument, by Polska nie miała stać się jednym z nich!
Kościół Nowego Przymierza
Lublin 29.02.2004