Tydzień (nie)ochrony życia
- 17 kwietnia, 2007
- przeczytasz w 1 minutę
Temat życia nienarodzonego zdominował w minionym tygodniu wszystkie polskie media. Sejm RP głosował nad wprowadzeniem poprawki do konstytucji, która gwarantowałaby całkowitą ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprawki nie udało się wprowadzić, co wywołało wiele skrajnych komentarzy. Jedni określili tę sytuację, jako kryzys polskiego chrześcijaństwa i wielką wygraną partyjnictwa. Inni natomiast w planach zmiany konstytucji upatrywali czystej gry politycznej, która służy sianiu zamętu społecznego oraz wpływaniu […]
Temat życia nienarodzonego zdominował w minionym tygodniu wszystkie polskie media. Sejm RP głosował nad wprowadzeniem poprawki do konstytucji, która gwarantowałaby całkowitą ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Poprawki nie udało się wprowadzić, co wywołało wiele skrajnych komentarzy. Jedni określili tę sytuację, jako kryzys polskiego chrześcijaństwa i wielką wygraną partyjnictwa. Inni natomiast w planach zmiany konstytucji upatrywali czystej gry politycznej, która służy sianiu zamętu społecznego oraz wpływaniu na polski episkopat.
Na łamy serwisów informacyjnych powróciły informacje, dotyczące Episkopalnego Kościoła USA (ECUSA). Biskup Charles E. Bennison z Pennsylwanii poinformował, iż podczas marcowej konferencji poza oficjalną agendą dyskutowano także nad ultimatum, jakie prymasi Wspólnoty Anglikańskiej, wystosowali w lutym br. w Dar es Salaam (Tanzania) do ECUSA, żądając aby Kościół ten podporządkował się postanowieniom Raportu z Windsoru i przestał łamać tradycyjnego nauczania anglikańskiego w sprawach moralności.
Ekumeniczna Agencja Informacyjna doniosła też o apelu zwierzchnika anglikańskiego Kościoła Walii, abpa Barry’ego Morgana. Duchowny wezwał swoją wspólnotę do wyświęcania kobiet na biskupki.
9. 04. 2007 — 15. 04. 2007